• Yolcu Asansörü

3 kişiden başlayıp 19 – 20 kişi alacak kapasitelerdedir. 320 – 400 Kg kapasiteli yalnızca insan taşımak için kullanılan küçük kabine sahip asansörler ve 630 Kg kapasiteli insan, çocuk arabası ve tekerlekli sandalye taşımakta kullanılan orta boy kabine sahip asansörler olarak imal edilir.

Genel Kullanım Alanları; Konutlar, Alışveriş merkezleri, Oteller, Okullar ve İş Merkezlerdir.

  • Engelli Asansörü

Engelli kişilerin kullanımı açısından merdiven ya da platform şeklinde yapılır. Merdiven kenarına bağlanan düzenek ile katlar arası iniş çıkışı kolaylaştıran asansörlerdir. Merdivenlerde uygulanan ve kısa mesafelerde düşey platform da çalışan çeşitleri de bulunur.

Genel Kullanım Alanları; İş Yerleri, Evler, Tramvay ve Metro gibi ulaşım araçlarının duraklarında kullanılır.

  • Yük Asansörü

Bu tür asansörlerde önemli olan yük taşıma kapasitesidir. Sökülerek takılması kolaydır. Özellikle inşaat işlerinde, yük boşaltma ve taşımada ve kule vinci ‘nin giremediği küçük alanlarda kullanılır. Asansörün içerisinde yolcuların binemeyeceği özel kumanda sistemleri vardır. Alışveriş merkezlerinde ve ya fabrikalarda taşıma kapasitesi 500 Kg ile 13.000 Kg arası asansör firmaları tarafından imal edilir.

Genel Kullanım Alanları; İnşaatlar, Fabrikalar, Otoparklar ve Depolardır.

  • Hidrolik Asansör

Yoğun olmayan kullanımlarda ve ya makine dairesinin yukarıya yapılamadığı yerlerde kullanılmaktadır. Makine dairesi gibi ilk durak düzeyinde bulunmaktadır. Yük asansörleri içinde kullanılmaktadır. Kapasiteleri 4 ile 60 kişi arasındadır. Bu tür asansörlerde aşağı yön hareketi kabinin kendi ağırlığı ile gerçekleşir.

Genel Kullanım Alanları; Panoramik asansör olarak Alışveriş merkezlerinde, Tadilat yapılan binalarda ve evlerde kullanılır.

  • Panoramik Asansör

Bu tip asansörlerin tek özelliği yan ve arka cephelerinin camdan yapılmış olmasıdır. Cam kaplı olma sebebi ise hem konforlu hem de gösterişli olmasıdır. Yapıların mimarisine göre tahrik düzeni hidrolik ve elektrikli olarak imal edilir. 4 ile 20 kişi taşıma kapasitesindedir. 640 Kg ile 5.000 Kg ve üzerinde kapasitelerde olabilir.

Genel Kullanım Alanları; Alışveriş Merkezleri, Tren istasyonları ve açık hava asansörleri olarak kullanılır.

  • Makine Dairesiz Asansör

Talep edilen taşıma kapasitesine göre üretilir. Çoğunlukla yolcu trafiğine sahip ve daha yüksek ticari binalarda, inşaatçılar, bina sahipleri ve tasarımcılar için yapılan asansör türüdür.